Դեկտեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը՝ Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ:
Երկրորդ ընթերցման ընթացակարգով քննարկվել են ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանի, Հովհաննես Սահակյանի եւ Արմեն Ռուստամյանի հեղինակած «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» եւ «ՀՀ ԱԺ պատգամավորի գործունեության երաշխիքների մասին» օրինագծերը, որոնց վերաբերյալ պատգամավորներն առաջարկներ են ներկայացրել:
Օրինագծերն ստացել են հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը:
Նշենք, որ «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի նախագիծը համալրվել է «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Քաղաքացիական օրենսգրքում» փոփոխութուններ կատարելու մասին», «Պետական սահմանի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Բյուջետային համակարգի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին», «Ջրային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին», «ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակարգը հաստատելու մասին» կից նախագծերի փաթեթով:

On December 13, the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan was held.
The bills Rules of Procedure and on the RA NA Deputy’s Activity Guarantees authored by the NA deputies Vahram Baghdasaryan, Hovhannes Sahakyan and Armen Rustamyan were debated in the second reading procedure, on which the deputies submitted recommendations.
The bills were endorseed by the Committee.
Let us note that the draft law NA Rules of Procedure was added with the enclosed package of the draft laws on Amending the RA law on Public Service, on Amending the Civil Code, on Amending the RA law on State Border, on Amending the RA law on Police, on Amending the RA law on Budgetary System, on Amending the Water Code and on Approving the RA National Assembly Work Procedure.